Закладка для підручника або книжки

Закладка для підручника або книжки

Закладки з'явилися, як тільки книга знайшла свого читача. Для закладок використовували стрічки, тасьму, шнури. Масове виробництво закладок було розпочато в 19 столітті. Вони виготовлялися з шовку. Тематика закладок була найрізноманітніша - квіти, привітання, подяки і, навіть, тексти молитов для релігійної літератури. Згодом закладки стали робити з щільного картону, а романтичні панянки робили закладки з сушених квітів. Ми ж вирішили урізноманітнити дозвілля наших рукодільниць і випустити серію закладок, які можна зробити своїми руками.

Закладки випускаються на 16 канві. На лицьову сторону нанесений малюнок, який необхідно вишити хрестиком, зворотна сторона залишається білою. Вишивати на 16 канві краще ниткою в два складання, декоративні шви робити в одну або дві нитки.

На прикладі закладки для книг "Кульбабки" ми розповімо вам як краще зробити таку закладку.


Підберіть нитки. Цілком підійдуть залишки ниток з маминих наборів або бабусиних запасів. Так як хрест в дві нитки повністю закриває клітинку, то ви можете підбирати колір темніше або світліше, ніж він надрукований. Під вишивкою цього не буде видно.

Спочатку виконуємо вишивку хрестиком. Потім приступаємо до виконання оздоблювальних швів. Обробку на кульбабах ми виконали в одну нитку довгим стібком.


Після того як вишивка готова можна приступати до зшивання закладки. Відріжте зайву тканину - фрагмент з умовними позначеннями. Зігніть заготовку по пунктирній лінії і підрівняйте зворотну сторону по лицьовій (фото 3). Обрізуйте тканину рівно по клітинках.


Для з'єднання двох сторін використовуйте петельний шов. Всі секрети виконання петельного шва ви дізнаєтеся з нашої статті "Петельний шов: деталі". Щоб тканина не рухалася під час зшивання - закріпіть обидві половинки однієї-двома шпильками по центру. Для обшивки ми використовували темно-сірий колір, яким вишивали квіти. Не використовуйте найтемніший з палітри - він може виглядати занадто різко і будь-які нерівності стібка будуть кидатися в очі. Занадто світлими теж краще не вишивати - він буде губитися на загальному тлі, адже ж петельний шов у нас теж є частиною вишивки, декоративним оформленням закладки. Обшийте по периметру петельним швом обидві частини закладки - у вас вийде міцний шов і декоративний елемент одночасно.


Сірий петельний шов ми ще вирішили оповити чорною ниткою в одне складання, щоб вийшла цілісна композиція з нашими кульбабами. Для цього закріплюємо нитку і обвиваємо стежки по лицьовій стороні, що не виколюючи голку на виворіт. 


Коли два довгих і один короткий бік обшиті, можна в середину вставити білий картон - так ваша закладка буде більш щільною. Також можна зшити закладку на швейній машинці швом «зигзаг». І тоді обов'язково робіть шов ниткою контрастного кольору - це додасть виробу закінченого вигляду.

Тепер, коли закладка повністю зшита, залишається зробити шнурок. Прикріплюємо три нитки по центру і плетемо косичку. Як тільки косичка вийшла потрібної довжини (у нас вона 6 см), зав'яжіть вузол і відріжте зайві нитки, залишивши китиці (3 см).


Закладка готова!




Також радимо почитати:

Види декоративних швів
12/03/2015
Види декоративних швів
Найпростіші шви Найпростіші шви є основою всіх видів вишивки. Вони застосовуються при вишиванні рушникових швів, гладдю, і навивкою рококо, є основними при вишиванні стрічками та бісером. А також з н..
Як доглядати за вишивкою
06/10/2016
Як доглядати за вишивкою
Ну ось ви і зробили останній стібок у картині! Нарешті :)). Настав час привести роботу до ладу, оформити її та повісити на стіну або подарувати дорогій людині. Для того, щоб вишивка радувала вас та б..
Будь ласка, оцініть цю статтю.
Captcha