Акція #ВишийДляГероя


Друзі! Ми раді представити вам нашу нову розробку – набір для вишивки хрестиком «Козак Мамай. #ВишийДляГероя». Ми дуже довго над ним працювали, вишивали, перешивали і корегували. Сподіваємось, результат вам сподобається.

Щоб розробити якісну схему, бажано мати якісне зображення. В цьому нам допоміг наш давній друг – Михайло Домбровський. Цей художник з Ужгорода давно і плідно з нами співпрацює. Більше про Михайла – в матеріалі «Наші співробітники». Саме він є автором картини, з якої ми розробили схему для вишивки.


Козак Мамай – один з найпривабливіших образів в українському мистецтві. Символ мужності, сили та волелюбності, втілення образу захисника України. Картини з Мамаєм часто висіли в українських хатах у кутку з іконами.

На картинах з Козаком Мамаєм завжди зображають певний набір предметів. А саме: дуб, коня, спис, люльку та бандуру (або кобзу), чарку та шапку, зброю. І, як правило, наш герой сидить у буддистській позі. Вона є миролюбна, споглядальна.

Розповімо детальніше про символи на картині:

Дуб є символом роду, деревом життя і життєвої сили.

Кінь – найкращий друг козака, його соратник у мирний та воєнний час. Він є уособленням волелюбності, відданості та самопожертви.

Спис, так само як і чарка чи штофа, нагадували про швидкоплинність життя і повсякденну загрозу, що чекали на козака. Адже, списи ставили на місцях поховань, а посуд, чашу «брали з того світу». Це був наче символ долі.

Бандура чи кобза малась за дружину – це була мало не єдина втіха козака у самотньому мандрівному житті. З нею мріяли і відпочивали. Так само, як і люлька. Паління вважалось справою гріховною. Але ця маленька слабкість вибачалась козакам, була молодецькою розвагою і розрадою в степовому житті.

Шапка – це найперша річ в козаків. Як вдів шапку – то вже і козак.

Ну і звичайно ж, зброя. Зброя шанувалась понад усе. Шаблі – символ перемоги. Козак не тримає зброю в руках, але і далеко від себе не відпускає. Отже, при потребі, миролюбивий козак може швидко себе захистити.

Якщо ж казати про наш набір для вишивки – він вийшов досить великим і складним. Адже в ньому ми застосували різноманітні стібки і види швів, способи виконання яких ми детально описали в інструкції для набору. Для досягнення перспективи ми використовували шов «півхреста» та «повний хрест» в одну нитку. Для деталізації зображення та підкреслення деталей – шов «Назад голка».


Сама схема розроблена і представлена у наборі кольоровою з символьними позначками. Окрім чотирьох аркушів схеми на папері А3 формату, ми додали велику схему оздоблювальних швів на обличчі козака. Нитки в наборі закріплені на картонному органайзері. Крім того ми поклали нитки в мотках для тих кольорів, яких використовується багато.


Схема детально пропрацьована, в ній немає зайвих кольорів та поодиноких хрестиків. Працювати з нею буде легко.

Тож, купляйте наш набір для вишивки «Козак Мамай: #ВишийДляГероя» і допомагайте нашій славетній українській армії!

Умови проведення акції