Як починати вишивку хрестиком

Як починати вишивку хрестиком

Починаємо вишивку!

Для зручності вишивки, перед початком роботи потрібно нанести розмітку на канву. Найзручніше робити розмітку з кроком в 10 клітинок. Наносять розмітку зазвичай спеціальними маркерами. Вони бувають двох видів: що змиваються (за допомогою мокрої ганчірочки) та зникаючі протягом 24-72 годин. Так само, любительки рукоділля роблять розмітку за допомогою ниток - прошивають на канві. Слідкуйте за тим, що б ваша розмітка була спрямована не на малюнок, а на поля. Небажано наносити розмітку простим олівцем. Він дуже погано змивається.

Краї виробу обробляються вручну петельним швом або оверлоком. Ще один спосіб - промазати краї клеєм ПВА, який після закінчення роботи легко змивається. Це допоможе уникнути осипання країв вишивки і зробить її більш акуратною.

Якщо вишивка не дуже велика, зручно починати вишивати з середини. Для цього необхідно визначити центр канви і центр схеми, або вишивки. Легко зробити це, склавши канву попалам. На наших схемах центр позначений чорними трикутниками по периметру схеми.

Коли канви досить багато, вишивають з кутка. Залежно від того, в який бік лягає хрестик у вишивальниці, починають з лівого або правого нижнього кута. Але обов'язково нижнього, так як при вишивці зверху вниз закривається малюнок.

Заправка нитки в голку

Начебто проста дія - а як іноді доводиться помучитися! Можна використовувати нитковдівач, але навіть він не завжди рятує ситуацію. При заправці нитки в голку, кінець нитки повинен бути плоским. Змочіть нитку водою і приплюсніть його.

Якщо потрібно всунути більшу кількість ниток або вовняну нитку, можна використовувати наступний прийом: відщипнути від вати маленький шматочок, буквально кілька волокон. Накрутити їх на кінець нитки. При цьому утворюється ніби тонке продовження нитки, але вже з ватних волокон. Втяганіть нитку в голку, а потім приберіть вату з кінчика.

Закріплення нитки на тканині

  1. Якщо вишиваємо в дві нитки: дуже зручний варіант взяти нитку подвійної довжини та скласти її навпіл. Зробити перший стібок і закріпити нитку, пропустивши голку в петлю, яка утворилася при складанні нитки.


  2. Якщо кількість ниток непарна: вколоти голку в переплетення канви, протягнути через 2-3 клітини. Поверх стібків, що утворились, виконуємо вишивку хрестиком, як би зашиваючи ці стібки.
  3.  


  4. Якщо вишиваємо в одну нитку: закріплюємо нитку, пропустивши її через одну клітку канви, і зашиваємо зверху хрестиком.  

Шов «хрестик»

Шов «хрестик» являє собою два перехрещені стібки. При його виконанні треба стежити за тим, щоб усі верхні стібки були направлені в одну сторону. Закріпивши нитку, складену вдвічі, виводимо її на лицьову сторону і робимо стежок з лівого нижнього кута у верхній правий. Виконуємо необхідну кількість стібків півхрестиком. Потім закриваємо півхрестиком з лівого верхнього в правий нижній кут. З вивороту виходять горизонтальні смужки.

При вишивці стежте за тим, що б верхні стібки хрестика мали однаковий нахил. В іншому випадку один і той же колір буде мати різні відтінки.Не робіть довгих протяжок (довше 2 см) - вони можуть провисати або стягувати тканину, просвічуватись. Слідкуйте за натягом нитки - він має бути рівномірним.По закінченні вишивки або коли закінчується нитка, пропустити хвостик на виворітній стороні через кілька стібків.

Шов «Хрестик»

Про виворіт:

На нашу думку, виворіт має бути акуратним.Виворіт має бути ідеальним, якщо ви вишиваєте сорочку або рушник. Адже його буде видно.Але якщо ви вишиваєте картину, то немає нічого страшного, якщо на вашому вивороті буде трошки хвостиків та коротенькі, на кілька стібків, переходи.

Бажаємо вам успіхів!Також радимо почитати:

Як доглядати за вишивкою
06/10/2016
Як доглядати за вишивкою
Ну ось ви і зробили останній стібок у картині! Нарешті :)). Настав час привести роботу до ладу, оформити її та повісити на стіну або подарувати дорогій людині. Для того, щоб вишивка радувала вас та б..
Як вишивати на канві з малюнком
28/08/2017
Як вишивати на канві з малюнком
Досвідчені рукодільниці можуть використовувати наші схеми для колажів при виготовленні сумок, подушок, косметичок та інших дрібничок. Використовуйте в роботі не ті..
Закладка для підручника або книжки
11/10/2017
Закладка для підручника або книжки
Закладки з'явилися, як тільки книга знайшла свого читача. Для закладок використовували стрічки, тасьму, шнури. Масове виробництво закладок було розпочато в 19 столітті. Вони виготовлялися з шовку. Т..
Основні правила вишивки хрестиком
30/11/2017
Основні правила вишивки хрестиком
Для того, аби вишивка вийшла охайною, а робота приносила задоволення і вишивалася легко, дотримуйтесь цих нескладних правил: 1. Кожен раз, починаючи вишивати, мийте руки! Це правило значно полегш..
Стебловий шов: поради та секрети
13/07/2018
Стебловий шов: поради та секрети
Стебловий шов – один із найпопулярніших декоративних швів. У вишивці хрестиком його використовують, щоб зробити акцент на чомусь, або вишити якісь деталі. Наприклад, у квітах, траві і т.д. У тих де..
Будь ласка, оцініть цю статтю.
Captcha